A trecut numai o săptămână de la inițierea campaniei "Vrem medici în spitalele din Prahova", timp în care aproape 500 de persoane au semnat petiția online.
Timp de o săptămână, la spitalul de pediatrie din Ploiești nu s-au făcut operații, iar județeanul se confruntă cu o criză acută de medici, în special anesteziști, condițiile oferite de majoritatea unităților sanitare de stat din Prahova fiind execrabile. Acesta este și motivul pentru care observatorulph.ro a demarat petiția "Vrem medici în spitalele din Prahova" pentru a atrage atenția autorităților locale și județene asupra crizei fără precedent din sistemul sanitar. În sprijinul nostru au venit aproape 500 de semnatari ai petiției, mulți dintre ei postând și următoatelemesaje:
bataia de joc la care este supus copilul si implicit parintele! banii publici furati si disipati in conturile unor delicventi sub forma de parlamentari, deputati, primari si consilieri!
RUSINE! DE 1 MILION DE ORI RUSINE!
Pentru ca am o fetita de 7 luni si imi e teama sa nu trecem printr-o urgenta si sa nu putem fi ajutati.avem nevoie de medici.
vrem medici in spitale
Pentru ca destul era greu sa fi tratat si cu medici,dar fara e imposibil
Solidaritate cu cei bolnavi. Respect pentru cadrele medicale.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































