Bolnavii din Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti vor plăti la externare o taxă pentru serviciile medicale prestate.
- Publicitate -
Este vorba de coplata introdusă de Ministerul Sănătăţii la solicitarea FMI, care se aplică în toate spitalele din ţară în cepând cu 1 aprilie. Valoarea acestei taxe va fi stabilită miercuri, 3 aprilie, în urma şedinţei Consiliului de Administraţie al spitalului judeţean, cuantumul acesteia putând varia între 5 şi 10 lei. Taxa va fi plătită o singură dată şi nu se aplică serviciilor de urgenţă. Anual, în spitalul judeţean sunt trataţi peste 50.000 de pacienţi.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































