47 de români infectați cu coronavirus. 18 cazuri depistate într-o singură zi

coronavirus_50594.jpg

coronavirus_50594.jpg

Ultimele două noi cazuri au fost confirmate miercuri seara în România, ridicând bilanțul la 47 de pacienți infectați cu Covid-19.

- Publicitate -

Este vorba despre o femeie de 63 de ani, contact cu femeia de 35 de ani care a călătorit în Israel și care s-a întors în România în data de 29 februarie, și de un bărbat de 48 de ani din București, contact direct cu fiul pacientului care a fost internat la Spitalul MAI „Dimitrie Gerota“.

Doar miercuri, în România, 18 pacienți au fost depistați pozitiv la infecție cu COVID-19. În total, din cei 45 de pacienți confirmați oficial, 20 sunt din București. Șapte dintre pacienți au fost declarați vindecați și au fost externați.

Autoritățile fac apel la populație să se informeze doar din surse oficiale și credibile.

- Publicitate -

Află și Tot ce trebuie să știi despre perioada în care te afli în carantină sau autoizolare

Citește și Diferența între gripă și coronavirus

coronavirus_f7e62.jpg

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău