Deputatul USR Emanuel Ungureanu acuză faptul că un medic oftalmolog din Cluj Napoca ar fi operat vreme de 10 ani fără să fi avut acest drept.
Cazul nu ar fi ajuns în cercetare, dacă un pacient nu i-ar fi povestit deputatului prin ce a trecut, după ce a intrat în contact cu presupusul oftalmolog.
Emanuel Ungureanu a aflat de aceasta situatie dupa ce a mers în vizită la spitalul CFR din Cluj Napoca, pentru a vedea nevoia de finanțare de aici, iar la sesizarea unui pacient a început să facă verificări, conform Digi 24.
Pacienta spunea că a fost operată de medicul respectiv și a fost lovită peste cap.
Bărbatul ar fi, de fapt, medic de familie, dar nici în această privință nu sunt date certe. Ministerul Sănătății a trimis adrese către Casa Națională de Sănătate și către Direcția de Sănătate Publică din Cluj pentru a face verificări.
sursa digi24
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































