Iulian Bădescu, senator PSD: „La Scorţeni, PDL a dat câte un milion de lei vechi odată cu fiecare cutie de chibrituri împărţită şi două milioane odată cu fiecare icoană!”

badescuAseară, în emisiunea „Direct la subiect”, de la Alpha TV, senatorul PSD, Iulian Bădescu, a adus acuzaţii grave la adresa conducerii PDL Prahova. „„Ultimele alegeri (n.r. pentru Primăria Scorţeni) au fost câştigate de PDL cu bani contra voturi. S-a dat câte un milion de lei vechi odată cu fiecare cutie de chibrituri împărţită şi două milioane odată cu fiecare icoană, ceea ce mi se pare, alături de juratul pe Biblie, o practică incalificabilă”, a spus Bădescu. El i-a ameninţat pe actualii directori de instituţii deconcentrate cu demiterea dacă USL va câştiga alegerile generale din 2012. „Nu este posibil ca oameni plătiţi să conducă instituţii precum Direcţia de Finanţe, Direcţia Sanitară Veterinară etc. să facă pe faţă campanie electorală pentru PDL. Dacă vom câştiga alegerile, ei vor fi daţi afară imediat!” a spus senatorul PSD.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău