Săptămâna trecută, consilierii PNL au depus la primărie un proiect care prevede demiterea viceprimarului cu atribuții de primar, Iulian Teodorescu.
Liberalii îi reproşează edilului lipsa iluminatului festiv de sărbători, precum şi modul defectuos în care se derulează lucrările pe fonduri europene.
Detalii aici: CONSILIERII PNL PROPUN DEMITEREA LUI TEODORESCU DIN FUNCŢIA DE PRIMAR INTERIMAR
Întrebat de reporterul observatorulph.ro cum comentează proiectul privind demiterea sa, viceprimarul Teodorescu a declarat: "Fiecare poate cere ce dorește. Personal, m-am obișnuit să fiu o victimă".
Pentru ca Teodorescu să fie demis este nevoie și de votul consilierilor PSD, care l-au numit în funcție după arestarea fostului edil, Iulian Bădescu, în luna martie.
Până acum, conducerea PSD Ploiești nu a avut nicio reacție la proiectul consilierilor liberali.
PSD conduce mai multe instituții din Primăria Ploiești, prin cei doi viceprimari: Iolanda Băzăvan și Cristian Ganea.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































