Ce spune senatorul Radu Oprea despre demiterea deputatului Eparu din fruntea PSD Ploiești

Senatorul Radu Oprea, vicepreședinte al PSD Prahova, a catalogat ședința de ieri de la PSD Ploiești, soldată cu demiterea președintelui Ion Eparu, ca fiind una normală.

Senatorul Radu Oprea, vicepreședinte al PSD Prahova, a catalogat ședința de ieri de la PSD Ploiești, soldată cu demiterea președintelui Ion Eparu, ca fiind una normală.

Senatorul Radu Oprea, vicepreședinte al PSD Prahova, a catalogat ședința de ieri de la PSD Ploiești, soldată cu demiterea președintelui Ion Eparu, ca fiind una normală.

- Publicitate -

El a motivat că membrii Biroului Municipal s-au întâlnit pentru prima oară după luni de zile. Ședința a durat mai bine de trei ore, în care au existat acuzații cu privire la modul în care au fost gestionate anumite probleme de ordin politic de către deputatul Eparu. Potrivit senatorului Oprea, vineri, Biroul Permanent Județean va lua o decizie cu privire la propunerea pentru conducerea interimară a organizației PSD Ploiești, în frunte cu Cristian Ganea, consilier local și stabilirea ultimelor detalii referitoare la alegerile interne din PSD Ploiești, care vor avea loc pe 11 septembrie. 
VIDEO Radu Oprea despre demiterea deputatului Eparu de la șefia PSD Ploiești

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău