Senatorul Radu Oprea, vicepreședinte al PSD Prahova, a catalogat ședința de ieri de la PSD Ploiești, soldată cu demiterea președintelui Ion Eparu, ca fiind una normală.
El a motivat că membrii Biroului Municipal s-au întâlnit pentru prima oară după luni de zile. Ședința a durat mai bine de trei ore, în care au existat acuzații cu privire la modul în care au fost gestionate anumite probleme de ordin politic de către deputatul Eparu. Potrivit senatorului Oprea, vineri, Biroul Permanent Județean va lua o decizie cu privire la propunerea pentru conducerea interimară a organizației PSD Ploiești, în frunte cu Cristian Ganea, consilier local și stabilirea ultimelor detalii referitoare la alegerile interne din PSD Ploiești, care vor avea loc pe 11 septembrie.
VIDEO Radu Oprea despre demiterea deputatului Eparu de la șefia PSD Ploiești
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































