Denunţ la Alpha TV | „Am primit bani şi produse de la PDL, PSD şi PNL să votez cu ei”

Aseară, în emisiunea Direct la subiect difuzată pe Alpha TV Ploieşti, a intervenit telefonic un telespectator, care a recunoscut că a primit bani şi produse în schimbul votului.

„PDL a dat zahăr şi ulei, PSD obiecte, iar PNL bani. De la toţi am luat aproape un milion jumate, dar tot cu cine am vrut am votat. Dacă ne cred proşti, atunci să-şi merite soarta. Oricum, tot ei între ei se aleg”, a spus prahoveanul, care a refuzat să-şi decline identitatea. Un alt telespectator a ţinut să-şi arate dispreţul pentru pomenile electorale din ultma campanie de la europarlamentare. „Am asistat la o scenă incredibilă, în care săracii se băteau pe o sticlă de ulei şi un kilogram de zahăr împărţite la o biserică din centrul Ploieştiului. Îmi pare rău că nu am avut un telefon cu cameră să filmez pomana electorală, de care mi-e scârbă”, a spus femeia, care a declarat că nu va mai merge la vot niciodată.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău