PDL se leapădă de afacerile cu judeţeanul

Observatorulph.ro a dezvăluit ieri că firma ploieşteanului Bogdan Mihai Mihăilescu, numit în 2009 de ministrul PDL al Comunicaţiilor şi Societăţii Informaţionale, Gabriel Sandu, “preşedinte al Agenţiei pentru Serviciile Societăţii Informaţionale (ASSI)”, a câştigat un contract important cu spitalul judeţean de urgenţă din Ploieşti.

- Publicitate -

Este vorba contractul intitulat “Servicii de consultanţă în managementul de proiect pentru proiectul Dezvoltarea Sistemului Informatic Medical prin servicii de e-sănătate în beneficiul locuitorilor Judeţului Prahova", în valoare de 496.000 de lei.
Astăzi, conducerea organizaţiei PDL Prahova, condusă de Roberta Anastase, susţine că cel numit de ministrul Sandu (PDL) preşedintele ASSI a fost susţinut de…PSD! Iată comunicatul de presă al PDL Prahova:

"În urma articolelor scrise de dumneavoastră şi prelute de către Antena 3, precizăm faptul că  domnul Bogdan Mihail Mihăilescu nu este şi nu a fost membru al Partidului Democrat Liberal. Bogdan Mihail Mihăilescu a fost susţinut în funcţia de preşedinte al Agenţiei pentru Serviciile Societăţii Informaţionale (ASSI) de catre Partidul Social Democrat în perioada guvernării PDL-PSD (2008-2009)".

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău