După ce organizaţia de tineret a PDL Ploieşti a transmis o scrisoare deschisă primarului Ploieştiului, în care îi reproşează scumpirile şi gropile din oraş, senatorul Andrei Volosevici a postat un mesaj pe pagina de Facebook. Acesta le reproşează consilierilor locali ai PDL că au votat proiectele imobiliare controversate iniţiate de Bădescu.
"Felicit organizaţia de tineret a PDL Ploieşti pentru scrisoarea deschisă adresată primarului, în care sunt criticate măsurile antisociale ale actualei administraţii. Apreciez, mai ales, că tinerii respectivi se declară "încă lucizi". Mi-aş fi dorit ca şi consilierii locali ai PDL să dea dovadă de luciditate atunci când au votat proiectele primarului Bădescu de a cumpăra, pe bani grei, diverse imobile şi de a vinde ieftin terenurile aflate în patrimoniul public al Ploieştiului.
P.S. Aştept, cu interes, o scrisoare deschisă şi din partea "seniorilor" din PDL Ploieşti şi PDL Prahova, care au acordat sprijinul primarului Bădescu atunci când acesta a avut nevoie de voturile consilierilor".
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































