Invitat la Observatorulph.ro LIVE, senatorul Radu Oprea, candidatul PSD la Primăria Ploiești a răspuns acuzațiilor privind trecutul său de ”afacerist”.
Întrebat ce legătura are Ecoburn, incineratorul de la Brazi acuzat că a poluat atmosfera la începutul anului, senatorul Radu Oprea a declarat:
”Din 2012, de când am devenit senator, nu mai am nicio legătură cu societatea care deține acel incinerator. Nu sunt nici măcar acționar. Și au am văzut acele imagini și am suferit, mai ales că poluarea este principala problemă cu care se confruntă locuitorii din Ploiești și localitățile limitrofe”.
Acesta a precizat că din 2009, când a devenit prefect, iar ulterior senator nu are nicio problemă de legalitate.
VIDEO: Înregistrarea emisiunii Observatorulph.ro LIVE, invitat Radu Oprea:
;
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































