Deputatul social-democrat Vlad Cosma, în calitate de președinte al Grupului de Prietenie cu Regatul Thailandei, a solicitat eliminarea vizei „on arrival” pentru românii care călătoresc în această țară.
Parlamentarul prahovean Vlad Cosma a primit astăzi, la Camera Deputaților, delegația Grupului Parlamentar de Prietenie din Camera Reprezentanților a Regatului Thailandei. Potrivit unui comunicat de presă emis de PSD Prahova, delegația Thailandei a fost condusă de parlamentarul Pusadee Tamthai, iar partea română a fost reprezentată de președintele Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea și de deputatul Vlad Cosma, președinte al Grupului de Prietenie. În cadrul întâlnirii, Cosma a solicitat reprezentanților Regatului Thailandei eliminarea vizei „on arrival” pentru turiștii care vizitează această țară, deoarece toate celelalte state ale UE beneficiază de „Tourist Visa Exemption”, valabilă timp de 15 zile.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























