După ce Viorica Dăncilă a recunoscut că Gabriel Oprea a devenit vicepreședinte al PSD în urma unui protocol, președintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat că fostul lider al UNPR nu mai este în partidul social-democrat.
„Domnul Gabriel Oprea nu este membru PSD și nu va fi, cel puțin cât o să fiu eu președinte interimar”, a afirmat Marcel Ciolacu, potrivit hotews.ro.
Viorica Dăncilă a spus, la rândul său, că tot ceea ce a semnat ea nu mai are valabilitate.
„Tot ce a fost semnat de mine nu mai are valabilitate. Tot ce a fost semnat a fost până în turul doi. Am avut mai multe protocoale de colaborare cu sindicatele. În aceste protocoale, liderul sindicatului devenea vicepreședinte PSD, dar fără drept de vot. Acum încetează totul și sindicatele vor coopera, bineînțeles, cu noul președinte”, a explicat Dăncilă pentru sursa citată.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































