Primarul municipiului Ploiești, Andrei Volosevici, nu a dorit să comenteze pe seama scandalului iscat de decizia noii conduceri interimare a PNL Prahova de a solicita demisia unor membri de partid din funcțiile deținute în administrația publică locală ploieșteană.
Celor care vor să facă numai politică edilul le-a urat succes. „Cred că lucrurile sunt foarte clare. Pentru că, în opinia mea, sunt oameni care își doresc să facă administrație indiferent de coloratura politică, dar sunt și oameni care doresc să facă numai politică, iar acestora le doresc mult succes sub acest aspect”, a declarat Volosevici. Reamintim faptul că Biroul Politic interimar al PNL Prahova a cerut încă de săptămâna trecută unor membri de partid să-și dea demisia din funcția de conducere din administrația locală. Solicitarea îi viza, la Ploiești, pe viceprimarul municipiului Ploiești, Cătălina Bozianu, directorul RASP Ploiești, Răzvan Lungu, și directorul adjunct al SC Hale și Piețe, Cristian Grozavu, iar la nivelul administrației județene pe vicepreședintele CJ Prahova, Adrian Semcu. „Nu vreau să comentez aceste aspecte pentru că, din punctul meu de vedere, sunt lucruri politice. Există o anumită situație legată de administrație pe care o putem discuta aici și există, pe de altă parte, aspecte politice pe care le stabilește fiecare partid”, a mai precizat edilul municipiului Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























