Vicepreședintele PSD Prahova, senatorul Iulian Bădescu, candidatul USL pentru Primăria Ploiești, a apreciat gestul liberalilor de a renunța la coabitarea pe plan local cu PDL. În cadrul conferinței de presă susținută ieri, acesta a subliniat faptul că organizațiile municipale din Ploiești ale PNL și PSD vor lucra după o platformă electorală comună având drept scop câștigarea alegerilor la Ploiești.
„Am avut discuții, mai bine de trei ore, cu conducerea municipală a Partidului Național Liberal și am căzut de acord cu privire la formarea unei echipe care să lucreze și să fundamenteze platforma comună politică, în special platforma electorală comună. În același timp, din punct de vedere instituțional, încercăm să compatibilizăm cele două organizații, astfel încât ele să devină o unică armată, o armată care să cucerească Ploieștiul”, a declarat Bădescu.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























