Cu o zi în urmă, deputatul PNL a avut o ieșire inacceptabilă, pentru care în genera erau criticați mai mulți pesediști, care s-au manifestat la fel de mizerabil de-a lungul timpului. Ben Oni Ardelean a demonstrat că ține de educația fiecăruia, indiferent de partid.
Deputatul PNL Ben Oni Ardelean i-a făcut pe jurnaliști nesimțiți și tupeiști și i-a amenințat că le retrage acreditările de la Parlament, supărat că aceștia doreau să asiste la ședința unei comisii. În realitate, deputatul PNl nu voia s
„Este un comportament în totală contradicție cu atitudinea noastră față de mass media. PNL întotodeauna a respectat activitatea jurnaliștilor. Îl cunosc pe Ben Oni Ardelean, a avut întotdeauna relații bune cu jurnaliștii, a fost un accident, cred că era supărat din alte motive”, a spus Ludovic Orban la „Jurnalul de seară” de la digi24
„Și-a cerut imediat scuze de la toți jurnaliștii”, a spus el.
”I-am atras atenția că e un comportament netipic, pentru noi, ca partid, noi întotdeauna am avut respect pentru mass media, am încercat să susținem mass media. E destul că îi tratează cu aroganță și superioritate alții, eu nu mă aștept din partea niciunui reprezentant al PNL la un asemenea comportament. O dată accept așa ceva, a doua oară nu voi mai accepta așa ceva, vor urma sancțiuni”, a mai precizat Orban.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































