Viitura a lovit în această dimineaţă satul Vişag, din judeţul Timiş. 200 de gospodării au fost afectate, iar pompierii au evacuat mai multe persoane.
- Publicitate -
Din primele informații primite de la reprezentanții ISU Banat se pare că viitura a lovit în această dimineață, viitură care s-a format datorită apei care coboară de pe dealurile din zona Lugoj. Din primele informații, 14 persoane au fost evacuate și aproximativ 200 de gospodării sunt afectate.
Mai multe echipaje ale ISU Banat intervin în momentul de față și încearcă să îi ajute pe oameni.
sursa: digi24.ro
- Publicitate -
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































