Compania Naţională de Drumuri a fost executată silit pentru aproape trei milioane de lei, despăgubiri în urma unui proces câştigat în instanţă de Aeroportul Arad.
Directorul aeroportului a acuzat CNADNR că autostrada pan-europeană, centură ocolitoare a municipiului Arad, a afectat sistemul de balizaj al bazei aeriene, iar magistraţii i-au dat câştig de cauză.
De altfel, suma de aproape trei milioane de lei reprezintă contravaloarea investiţiilor făcute de baza aeriană şi Consiliul Judeţean Arad în reconfigurarea sistemului. Asta în condiţiile în care iniţial CNADNR se angajase că va suporta din bugetul propriu aceste cheltuieli.
sursa: antena3.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































