Ceremonia organizată sâmbătă dimineaţă, în Bucureşti, de Ziua Pompierilor a fost perturbată, pentru câteva zeci de secunde, de un fost angajat al IGSU, care a protestat întinzându-se pe jos în faţa asistenţei, pe platoul de la Monumentul Eroilor Pompieri.
Bărbatul, fost pompier, în vârstă de aproximativ 50 de ani, a protestat astfel pentru că ar fi fost concediat de la Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU) în 2011, potrivit unor surse.
Incidentul s-a produs la puţin timp după ce premierul Victor Ponta a depus o coroană de flori la Monumentul Eroilor Pompieri.
Protestatarul a fost ridicat de jandarmi şi scos din zona ceremoniei la care mai asistau, între alţii, ministrul Afacerilor Interne, vicepremierul Gabriel Oprea, secretarul de stat Raed Arafat şi primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, potrivit Mediafax.
sursa: realitatea.net
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































