Premierul Ludovic Orban a anunțat sâmbătă dimineață că guvernul va da o nouă ordonanță militară. Textul documentului va fi prezentat astăzi, la ora 14:00, de ministrul MAI, Marcel Vela și secretarii de stat Arafat și Despescu.
”Am evaluat situația și am pregătit elementele pentru noua ordonanță militară ce va fi prezentată de echipa de la MAI în cursul zilei de astăzi. Practic e aproape în forma finală ordonanța”, a spus Orban, potrivit hotnews.ro.
Premierul a lăsat de înțeles că la Țăndărei, Ialomița, va fi instituită carantina totală, după modelul Suceava.
”Acolo au venit foarte multe persoane din țări care au intrat în zona roșie de curând, se vor lua măsuri speciale, cel puțin pentru Țăndărei” a spus premierul pentru sursa citată.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































