Singurul județ din România care nu a raportat niciun caz de pacient COVID-19

Pentru prima dată în ultimele trei săptămâni, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității situația cazurilor de îmbolnăviri cu coronavirus, pe județe.

- Publicitate -

Astfel, în Prahova au fost confirmate oficial până astăzi 27 de pacienți COVID-19, 20 dintre aceștia fiind deja vindecați (detalii AICI).

Potrivit statisticii furnizate de INSP, singurul județ din România care nu a raportat până acum nicio îmbolnăvire COVID-19 este Harghita.

La polul opus se numără Suceava cu 701 cazuri, București cu 505 cazuri, Brașov – 117 și Arad 110 cazuri.

- Publicitate -

La nivel național au fost raportate 2.738 de îmbolnăviri, din care 278 în ultimele 24 de ore și 94 de decese. La ATI, în acest moment, sunt internați 78  de pacienți. Potrivit autorităților 267 de pacienți au fost declarați vindecați și externați.

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău