Încă două decese din cauza coronavirusului au fost înregistrate duminică în jurul prânzului în România. Una dintre victime, avea doar 27 de ani.
Potrivit autorităților, până duminică la ora 14.00, 40 de români au murit în țară din cauza COVID 19.
Deces 39: Bărbat, 71 ani, județul Suceava (contact cu o persoana care
a revenit din Austria). În data de 25.03.2020 s-au recoltat probe biologice
pentru COVID 19 care au fost testate la Spitalul Clinic de Boli
Infectioase Cluj-Napoca. Rezultatul testarii din data de 26.03.2020 a fost pozitiv.
Data deces: 29.03.2020 – Spitalul Clinic de Boli Infectioase Cluj-Napoca,
Secția ATI. Patologie preexistenta: Tumora neuroendocrina. HTA. Anevrism de aorta.
Deces 40: Tânăra, 27 ani cu domiciliul în județul Botoșani . În data de 22.03.2020
s-au recoltat probe biologice pentru COVID 19 care au fost testate la
Spitalul Clinic de Boli Infectioase Iasi. Rezultatul testării din data de
23.03.2020 a fost pozitiv.
Data deces: 29.03.2020 – Spitalul Boli Infectioase Iasi. Patologie preexistenta: Diabet zaharat tip I decompensat.
sursa foto: captură youtube.com
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































