Ministerul Sănătății a anunțat, vineri seară, două noi decese din cauza coronavirusului, numărul total ajungând astfel la 26.
Una dintre victime este un bărbat în vârstă de 81 de ani, din București, care a fost internat joi, prin Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Sf. Ioan, iar ulterior a fost transferat la Institutul Național de Boli Infecțioase Matei Balș. Aici, la Secția ATI, s-a înregistrat, vineri, decesul.
Cea de a doua victimă este un bărbat în vârstă de 65 de ani, din județul Timiș, cunoscut cu afecțiuni cardiovasculare.
În data de 10.03.2020, bărbatul s-a internat la Institutul de Boli Cardiovasculare Timișoara, iar din data de 25.03.2020 se afla intubat în secția de ATI. Vineri a fost confirmat pozitiv la COVID-19.
Ministerul Sănătății a anunțat că a fost declanșată ancheta epidemiologică pentru a fi instituite măsurile necesare.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































