Un conducător auto a folosit un pistol cu bile de cauciuc după o dispută în trafic, el fiind căutat, în prezent, de către poliţişti, iar în urma incidentului nicio persoană nu a fost rănită, maşina celuilalt şofer fiind avariată uşor.
Potrivit reprezentanţilor IPJ Constanţa, doi şoferi au intrat în conflict, miercuri, pe bulevardul Alexandru Lăpuşneanu, din municipiul Constanţa, în urma unor neînţelegeri în trafic.
Unul dintre cei doi şoferi a oprit autoturismul, a scos un pistol cu bile de cauciuc pe care îl avea asupra sa şi a tras asupra celeilalte maşini, avariindu-i uşor o aripă.
După ce a tras cu pistolul, şoferul maşinii a fugit de la locul faptei.
Poliţiştii au început căutările acestuia, bazându-se pe unele informaţii oferite de martorii evenimentului şi consideră că este o chestiune de timp până când el va fi găsit.
Șoferul urmează să fie cercetat pentru folosirea fără drept a unei arme neletale.
Nicio persoană nu a fost rănită în urma acestui incident.
sursa: realitatea.net
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































