| Cârcotaşul Şerban Huidu scrie pe blog despre contractul aberant al lui Teo Trandafir la Prima. Pornind de la o analiză TV realizată recent, Şerban Huidu a ajuns la performanţa fostei colege de trust, Teo Trandafir. | ![]() |
„Cu ajutorul meu, a venit Teo la Prima. Nu am fost niciodată implicat în conducerea Prima TV şi probabil nici nu o să fiu prea curând, dar ceea ce-a urmat a fost cea mai mare greşeală din istoria televiziunii în România. Teo şi-a negociat un contract aberant : 20.000 euro plus tva/ediţie. Adică 100.000 de euro/ săptămâna, adică 400.000 euro pe lună şi a stat pe ecran la Primatv în jur de 10 luni. Asta în condiţiile în care emisia era o coproducţie”, scrie Huidu, pe blogul lui. „Si ce-a facut Teo? A venit cu acelaşi show, cu aceeaşi echipă de producţie, cu aceiaşi manelişti, fără vlagă şi cu o Teo fără forţa pe care o emana acum 10 ani. Aici a greşit PrimaTv”, adaugă acesta. În replică, Teo a răspuns în aceeaşi zi, pe blogul ei: „Huidu zice că eu am câştigat patru milioane de euro de la Prima TV. Să mor! Nu ca nu mi-ar fi făcut o reală plăcere! Dar socoteala colegului de breaslă e subţire. 20.000 de euro de ediţie nu-ţi dă nici Sfântul Duh pentru o emisiune aşezată la ora patru după-masa”. „Niciodată în istoria televiziunii din România nu s-au vehiculat asemenea sume. Nici măcar pentru “greii” oricăror timpuri. Niciodată”, subliniază Teo. Vedeta mai comentează şi reacţia întârziată a lui Huidu: “Sigur, eu nu mai lucrez la Prima de un an, Huidu se trezi azi. Ce ceas i-o fi sunat? Şi de ce acum? Nu ştiu ce urmăreşte Şerban Huidu”
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































