Concertele Filarmonicii „Paul Constantinescu” se mută în spațiul virtual. „Stagiunea online” începe astăzi, 12 martie și se va încheia pe 31 martie, din cauza măsurilor împotriva răspândirii coronavirusului.
Concertele vor putea fi vizionate pe pagina de Facebook a Filarmonicii, aici: www.facebook.com/filarmonicaploiesti/
„Stagiunea online” are programat vineri, 13 martie, „Prendios”, ultimul spectacol semnat Alfonso Losa, unul dintre cei mai cunoscuți dansatori de flamenco ai epocii.
Programul va continua cu concerte de jazz – 15.03.2020, 17.03.2020, 19.03.2020, 22.03.2020, Mărțisoare muzicale I – concert folcloric, 20.03.2020, Conferința Națională #ROJAZZ50 – 50 de ani de jazz în România – 24.03.2020, Jazz on the Rooftop – selecțiuni , 27.03.2020, Mărțisoare muzicale II – concert folcloric 29.03.2020, precum şi cu alte câteva suprize pe care le vom anunţa în zilele următoare.
Vă reamintim că prin Hotărârea nr. 2 a Comitetului pentru Situaţii de Urgenţă Ploiești activitățile culturale cu public ale Filarmonicii „Paul Constantinescu” Ploiești au fost suspendate până pe data de 31 martie 2020, măsura având ca scop protejarea populaţiei împotriva răspândirii SARS-CoV-2.
Puteți face donații accesând linkul https://mpy.ro/84s9beer!
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































