Mănăstire creştină din Ierusalim, vandalizată de extremişti evrei

Noi tensiuni religioase în Oraşul Sfânt: o mănăstire creştină din Ierusalim a fost vandalizată de extremiştii evrei, potrivit RT.com.

Noi tensiuni religioase în Oraşul Sfânt: o mănăstire creştină din Ierusalim a fost vandalizată de extremiştii evrei, potrivit RT.com.

Noi tensiuni religioase în Oraşul Sfânt: o mănăstire creştină din Ierusalim a fost vandalizată de extremiştii evrei, potrivit RT.com.

- Publicitate -

Mănăstirea creştină The Dormition Abbey din Oraşul Sfânt a fost vandalizată cu mesaje insultătoare scrise pe pereţii exteriori. şi pe uşile de intrare

Mesajele scrise cu grafitti în limba ebraică sunt de genul "Creştinii să meargă în iad", "Ştergeţi numele bastardului" sau "Moarte ereticilor creştini, duşmanii Israelului".

Autorităţile din Israel au comandat o investigaţie de urgenţă din partea poliţiei locale. Se presupune că au fost mai multe persoane care au vandalizat locaşul de cult, datorită stilurilor diferite de scris, notează Reuters.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău