Motivul INCREDIBIL pentru care o tânără de 16 ani şi-a pus capăt zilelor

isabel-taylorO adolescentă de 16 ani s-a spânzurat dintr-un motiv incredibil. Tânăra s-a documentat şi a citit toate scenariile apocaliptice prezentate pe Internet. Numai în 2011, adolescenta citise mai bine de 25 de articole care prevesteau sfârşitul lumii şi dezastrul ce va veni în 2012.

 

Sătulă de complicaţiile şi nedreptăţile lumii moderne, Isabel Taylor, de 16 ani a trecut la Budism, dar în timp ce căuta răspunsuri, tânăra a consultat şi scenariile apocaliptice. Astfel, adolescenta s-a convins că civilizaţia va dispărea în următoarele luni din cauza unei explozii, scrie Daily Mail.

Ea a căutat pe Internet mai multe metode de suicid, însă a fost găsită spânzurată în dormitorul său. Am încercat să găsim un răspuns pentru care Isabel a ales această cale, au spus devastaţi părinţii săi.

- Publicitate -

O lume simplă şi perfectă în care oamenii să fie trataţi egal nu se va materializa niciodată. Din păcate  au fost prea multe lucruri rele cărora trebuia să le facă faţă. Au existat prea multe lucruri rele pentru ea. Nu a putut să se confrunte cu viaţa reală. Putem doar spune că nu s-a putut adapta la lumea reală, la nedreptăţile din jurul nostru. Aceasta a fost şi cauza tristeţii sale, au mai spus părinţii săi.

Cuplul a recunoscut că fiica lor vorbea deseori despre sfârşitul lumii, despre care menţiona că este foarte aproape.

Sursa: Realitatea.net

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău