Prima sesiune a Bacalaureatului nu a fost lipsită de incidente. În cele patru zile în care s-au desfășurat probele scrise trei elevi au fost eliminați din examen, ultimul incident înregistrându-se joi, 28 iunie, după ce un licean a fost depistat cu telefonul mobil asupra sa.
La ultima probă scrisă a examenului de Bacalaureat din această sesiune – proba la alegere a profilului, în Prahova s-au înscris 4.990 de elevi, dintre care 361 au absentat.
Citește și: Bacalaureat 2018. Probă scrisă la alegere
Astăzi s-a înregistrat un nou incident în Prahova, după ce un elev de la Colegiul Tehnic Toma Socolescu a fost depistat cu telefonul mobil asupra sa.
Ieri, la proba scrisă obligatorie, la care s-au înscris 4.881 de elevi, un alt elev, de la Liceul Tehnic „Tase Dumitrescu” din Mizil a fost eliminat din examen un alt elev care avea asupra sa telefonul mobil.
Citește și: Bacalaureat 2018. Tentativă de fraudă la Colegiul Spiru Haret din Ploiești
Primul incident înregistrat în Prahova a fost luni, când elevii au susținut proba scrisă la Limba și literatura română. La acea dată, un elev de la Colegiul Spiru Haret din Ploiești.
Trebuie precizat faptul că elevii eliminați din sală la una dintre probe sunt declarați „eliminați din examen”.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































