Un procuror al DIICOT Ploiești, care a lucrat la destructurarea unei rețele de droguri de mare risc, condusă de un subofițer al SRI, care acționa în București și Prahova, a povestit, sub protecția anonimatului, cum acționau traficanții.
Monitorizarea lor a început în ianuarie 2016, traficanții plasând diverse droguri, de la cocaină și cannabis până la etnobotanice, direct pe străzile din Capitală și Ploiești.
Trei membri ai rețelei au fost arestați preventiv astăzi de Tribunalul Prahova.
Este vorba de subofițerul SRI, DRAGOMIR MARIAN, și de numiții ŞERBAN ANDREI-ALEXANDRU şi BADEA MIHAI-GEORGE. Ei sunt acuzați de săvârşirea infracţiunilor de trafic de droguri de risc şi trafic de droguri de mare risc.
VIDEO Procuror DIICOT implicat în destructurarea rețelei de traficanți de droguri
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































