Noi acuzaţii de şpagă asupra lui Emilian Minescu | „I-am dat 3.000 de euro ca să îmi dea o locuinţă socială”

casaalbaAcuzaţiile de luare de mită asupra lui Emilian Minescu, funcţionar în cadrul Primăriei Ploieşti, sunt din ce în ce mai multe. Aseară, în cadrul emisiunii Spune-ţi oful! de pe Alpha TV, moderată de colegul nostru Cătălin Stavri, alte două persoane au intrat în direct să povestească despre cazurile lor şi ale prietenilor în care Emilian Minescu a luat şpagă pentru diverse promisiuni.

3.000 de euro pentru o locuinţă socială
I-am dat dat 3.000 de euro ca să mă ajute să obţin o locuinţă socială, fiindcă mi-a spus că este consilier la Primăria Ploieşti. Nu mi-a făcut rost de casă şi nici nu mi-a dat nici banii înapoi. Nu vrea să mai răspundă la telefon. Şi-l închide, susţine un telespectator care a intrat aseară în direct la emisiunea Spune-ţi oful! de pe Alpha TV.

Alţi bani, altă locuinţă socială
Un alt telespectator a intervenit aseară în emisiunea Spune-ţi oful! pentru a povesti despre cazul vecinului său, şi el păcălit de Emilian Minescu. Un vecin de-al meu, sărac, amărât şi cu cinci copii, a venit la mine într-o dimineaţă şi mi-a spus: Băi vecine, sunt bucuros. Am dat şi eu o sumă de bani la cineva din Primărie şi a zis că îmi dă şi mie o locuinţă socială. Asta în urmă cu vreo 7-8 luni de zile. Nu a primit locuinţa. După o săptămână a venit iar la mine la o cafea:  Mă vecine, sunt supărat. Ştii că am vorbit cu un funcţionar din Primărie pentru casă. Nu îmi mai răspunde la telefon şi nu îmi dă nici banii înapoi. Nu ştiu ce să mai fac. Am luat bani cu dobândă de la ţigani. Vin peste mine şi mă omoară, susţine telespectatorul.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ciprian Pap
Ciprian Pap este jurnalist local din 2007. A lucrat ca redactor/reporter/realizator în presa tipărită dar și în TV, în redacții precum Universul Prahovean, Telegraful de Prahova, Alpha TV Ploiești, Monitorul de Prahova și Telegrama de Prahova (colaborator). Din 2008 face parte din echipa Observatorul Prahovean, unde a pus umărul la construcția ediției online. A renunțat treptat la scris pentru a se dedica dezvoltării tehnice a ziarului online și a proiectelor conexe iar acum este coordonatorul echipei tehnice. Este pasionat de tehnologie, publicitate și new media și îl vedeți semnând, din când în când, articole de profil.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău