| Dumitru Predescu, şeful secţiei de cardiologie al Spitalului judeţean de urgenţă Ploieşti şi unul dintre cei mai buni specialişti din ţară, şi-a dat demisia în această dimineaţă. „Nu vreau să comentez motivele care m-au determinat să fac acest gest. Îmi voi deschide un cabinet particular sau voi profesa în cadrul unei clinici private”, a declarat, în exclusivitate pentru observatorulph.ro, Dumitru Predescu, care a profesat timp de 30 de ani în spitalul judeţean. Surse din interiorul instituţiei sanitare susţin că plecarea lui a fost cauzată de înfiinţarea unei secţii noi de cardiologie, condusă de doctorul Sârbu, cel care iniţial trebuia să îl înlocuiască din funcţie de Predescu. Acesta a refuzat să compromisul şi a ales varianta demisiei. |
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























