Apar noi informații în ceea ce privește scandalul monstru izbucnit sâmbătă, în centrul Ploieștiului, între suporteri și forțele de ordine.
O mașină de poliție a fost vandalizată de scandalagii iar, pentru a calma spiritele, un polițist a fost nevoit să tragă cu arma. Incidentul s-a petrecut sâmbătă după amiază, înaintea începerii meciului dintre Petrolul și Steaua în zona blocului Șapte Etaje din centrul Ploieștiului. Potrivit informațiilor noastre, geamul lateral a unei mașini de poliție rutieră a fost spart după ce suporterii au aruncat spre poliție cu un tomberon de gunoi. Pentru a calma spiritele, Ion Radu, unul dintre polițiștii aflați la fața locului, a tras un foc de avertisment în plan vertical. Polițistul, se pare, n-ar fi la primul gest de acest gen. Acum doi ani, în timpul unui meci de fotbal, Ion Radu a mai oprit un scandal între suporteri folosind armamentul din dotare.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































