Observatorulph.ro va publica mâine dezvăluiri incendiare despre evoluţia scandalului primelor plătite din bani publici fotbaliştilor Petrolului Ploieşti.
Până acum, Primăria Ploieşti a plătit, în două tranşe, 1,5 milioane de euro, de la bugetul local, în conturile Asociaţiei Lupii Galbeni. Suma reprezintă jumătate din primele promise de autorităţile locale echipei de fotbal Petrolul Ploieşti, pentru performanţele sportive din sezonul trecut. Şi, totuşi, directorul economic al Primăriei Ploieşti a refuzat să semneze atât documentele de plată, cât şi cele care au stat la baza hotărârii Consiliului Local Ploieşti privind premierea fotnbaliştilor din bani publici, considerând ilegală finanţarea nerambursabilă acordată unui ONG privat, condus de fraţii Capră. Mai mult, în luna iulie, directorul economic a sesizat aspectele ilegale ale tranzacţiilor atât la Curtea de Conturi, cât şi la Direcţia de Finanţe Prahova.
Ce s-a întâmplat cu sesizările directorului aşteptat să revină din concediu medical pentru a i se desface contractul de muncă? Aflaţi mâine, în exclusivitate, accesând observatorulph.ro!
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































