Viitoarele alegeri în comuna Păulești vor fi unele extrem de agitate. După declarațiile de ieri, venite dintr-o parte și din alta a taberelor PNL și PSD, astăzi viceprimarul comunei Păulești, Sandu Tudor, a anunțat că va fi candida la
funcția de primar, chiar și dacă va face acest lucru din postura de independent.
Viceprimarul Sandu Tudor este liberal, însă, a spus el, de data aceasta, indiferent de înțelegerile politice, va candida. „Indiferent de înțelegerile politice care se fac, dacă o să fiu sănătos, o să candidez la viitoarele alegeri. O să fiu candidatul PNL sau USL sau independent. Nu contează. Eu o să candidez pentru că este vorba de munca pe care am depus-o de atâția ani, alături de primarul Drăgușin”, a declarat viceprimarul din Păulești.
Ieri, după declarația președintelui PNL Prahova, Mircea Roșca, prin care anunța că liberalii au oameni pregătiți și capabili, apele din PSD s-au încins, liderii formațiunii politice social – democrate anunțând că vor propune o întâlnire la nivelul structurii USL pentru lămurirea situației.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































