Un medic de la Spitalul Municipal Câmpina a fost depistat pozitiv cu COVID-19. Acesta se află internat la spitalul Movila din Ploiești.
Pacientul este asimptomatic și se simte bine.
Primul test a ieșit negativ, dar al doilea a fost pozitiv.
DSP Prahova va face o anchetă epidemiologică la Spitalul Municipal Câmpina, care este, culmea ironiei, spital suport COVID 19 în Prahova pentru a stabilii contacții direcți ai medicului respectiv.
Reamintim că trei medici din ATI de la Spitalul Câmpina și-au dat demisia pentru că s-au simțit în pericol de contaminare (detalii AICI).
În total, în Prahova, au demisionat 10 medici.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































