Slănic: Hoţi de cablu telefonic, prinşi de poliţişti

În urma activităţilor desfăşurate, poliţiştii din Slănic au identificat principalii suspecţi ai unui furt de cablu telefonic de pe raza comunei Vărbilău, din noaptea de 01/02.08.2011 Este vorba despre L. Adrian, de 25 ani din Poiana Vărbilău, şi S. Catalin de 17 ani, din aceeaşi localitate. Din cercetări a rezultat că în noaptea de 01/.02.08.2011, în jurul orei 00,30  cei doi au secţionat cablul telefonic de pe stâlpii situaţi în punctul „Pod Coţofeneşti” satul Poiana Vărbilău, apoi l-au transportat pe jos la domiciliul lui L. Adrian. Tot în aceeaşi noapte cei doi au ars izolaţia din PVC a cablului, iar la data de 2.08.2011 au valorificat materialul din cupru rezultat în urma arderii la Centrul de Colectare Fier vechi din Gura Vitiioarei, în schimbul sumei de 430 lei pe care au impărţit-o. Faţă de cei doi a fost începută urmărirea penală pentru savârşirea infracţiunii de „Furt calificat”.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău