Greva TCE Ploiești s-a încheiat. Începând cu ora 17:15, șoferii și vatmanii din schimbul al doilea vor ieși pe traseu. Transportul public va reveni la valori normale în această seară.
În urma negocierilor dintre reprezentanții greviștilor, primarul Ploieștiului, Adrian Dobre și managerul TCE, Nicolae Alexandri, angajații TCE își vor relua activitatea.
Autobuzele, troleibuzele și tramvaiele vor reveni pe trasee, după orarul normal.
Greva generală a durat aproximativ trei ore.
Detalii aici: Angajații TCE au intrat în grevă. Autobuzele se retrag la garaj
Sindicaliștii au obținut plata tichetelor de masă pe luna decembrie a anului trecut, precum și avansul la salariul aferent lunii martie.
Acesta a fost cel mai mare protest al angajaților societății TCE Ploiești din ultimii cinci ani.
UPDATE Șoferii de la TCE se tem acum de reacția oamenilor din stațiile de autobuz. Astăzi, pe durata grevei, la TCE s-au primit zeci de telefoane din partea ploieștenilor disperați ca nu mai ajung autobuzele în stații.
Detalii aici: Ploieștenii, furioși din cauza grevei șoferilor TCE. ”Puteau să ne anunțe! Stăm ca proștii în stații?”
Vezi mai jos protocolul prin care a încetat greva la TCE Ploiești:


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































