Sub protecţia anonimatului, un elev al Liceului Auto, unde a avut loc explozia unei sobe acum două zile, ne-a declarat că în sălile de curs era foarte frig. „Nu vreau să iau apărarea colegului meu, care a încercat să aprindă focul la soba care a explodat, însă în clase este foarte frig. Probabil, a vrut să se încălzească, mai ales că era la prima oră. Profesorii şi femeia de serviciu veneau să stingă focul pentru a face economie. Ne spuneau că nu sunt bani pentru factura de gaze”, a declarat elevul. Potrivit primelor rezultate ale anchetei, incidentul de la Liceul Auto s-a produs din vina unui elev, care a încercat să aprindă focul în sobă fără a respecta normele de prevenire a incendiilor. Explozia s-a soldat cu rănirea a cinci elevi, care au suferit doar răni minore.
Dacă aveţi informaţii despre acest incident, scrieţi-ne pe adresa [email protected].
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























