Ieșirea din Ploiești unde îți rupi mașina și stai blocat în trafic

Ieșirea din Ploiești spre Târgoviște a devenit un adevărat coșmar pentru șoferi, mai ales după închiderea traficului pentru construcția pasajului rutier de la Gara de Vest.

Ieșirea din Ploiești spre Târgoviște a devenit un adevărat coșmar pentru șoferi, mai ales după închiderea traficului pentru construcția pasajului rutier de la Gara de Vest.

Ieșirea din Ploiești spre Târgoviște a devenit un adevărat coșmar pentru șoferi, mai ales după închiderea traficului pentru construcția pasajului rutier de la Gara de Vest.

- Publicitate -

Astfel, șoferii sunt obligați să piardă minute bune în coloană până să traverseze intersecția DN 72 cu bretelele de la supratraversarea șoselei de centură DN1, zona fiind și plină de gropi! Iată sesizarea cititorului nostru, Ioan Buculei: 
"As dori sa aduc la cunostinta autoritatilor, prin intermediul dumneavoastra, faptul ca intersectia DN 72 Ploiesti-Targoviste cu pasajul DN1, se gaseste intr-o stare deplorabila. Asa cum conducatorii nostri de judet si oras au hotarat sa inchida iesirea din oras in zona de vest pentru constructia noului pod asa ar fi trebuit sa se gandeasca ca tot traficul pe partea de vest se va face prin aceasta intersectie. Nici nu mai amintesc de starea drumului, de inexistenta unor bretele de separare a traficului, cauza multor accidente de circulatie. Insa, ca sa tranzitezi zona cunoscuta ca fiind de la "Podul Inalt" si pana la iesirea spre parcul industrial, la orele de varf iti trebuie nervi de otel.  Va multumesc pentru intelegere".
Observatorulph.ro a solicitat CNADNR să reconfigureze zona astfel încât traficul să se desfășoare fluent și în siguranță.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău