Nicolae Onea, patronul firmei Coni, arestat la domiciliul în dosarul Păvăleanu-Alexe, a povestit într-un interviu acordat publicației max-media.ro cum a decurs întâlnirea cu Alexe din arestul Poliției.
Nicolae Onea: În fine, ajung… pe la ora 1 ne-a dus la Câmpina, mă duce la Câmpina şi ma introduce în camera cu Răzvan Alexe. Care eu am făcut un denunţ împotriva lui Răzvan Alexe şi Răzvan Alexe, aflu acolo, împotriva mea. Deci au fost denunţul şi declaraţia mea fluturate în faţa lui Răzvan Alexe iar Răzvan Alexe, de nervi ce a avut a făcut şi el denunţ împotriva mea, asta mi-a spus-o chiar Răzvan Alexe în camera când am stat cu el. Eu nu pot să cred aşa, nu poţi să fi introdus într-o camera cu unul împotriva căruia ai făcut denunţ.
Max-media: Da dar aş dori să fac o confruntare: Ce discuţie aţi avut dumneavoastră Alexe şi cine mai era de faţă acolo?
N.O.: În cameră?
Max-media: Da.
N.O.: Păi am avut discuţii pe… pe chestia asta când am fost dus acolo, am discutat cu Răzvan Alexe şi mi-a spus că “mie mi-a promis procurorul Negulescu, dinainte, demult, că o să te aducă o să te aresteze şi o să te aducă în cameră cu mine.
Max-media: Dar cine mai era în camera? Eraţi doar dumneavoastră cu Alexe sau mai era şi altcineva?
N.O.: Păi era Păvăleanu în camera, era unu Bogdan şi nu mai ştiu numele din aşa… , era Popa Ciprian, care nu l-am cunoscut, eu l-am văzut acolo.
Max-media: Cei acuzaţi să-nţeleg.
N.O.: Da, da, mai era unu strain care… eu nu am stat acolo decât 24 de ore în camera respectivă, nu mai ştiu, 24 sau 36 de ore.
Max-media: Ştiţi că la momentul respectiv s-a speculat că a existat un conflict între dumneavoastră şi ….
N.O.: Nu a existat niciun conflict, nu am niciun conflict, nici eu nici Alexe, niciun conflict nu am avut. Numai că Răzvan Alexe mi-a spus că ştie de la procuror că dacă nu-mi văd de treaba mea p să o aresteze şi pe soţia mea. Asta mi-a spus Alexe. Şi cam ce spunea Alexe, le cam ştia, pentru că şi în momentul când… deci după două luni de zile, eu am stat două luni de zile la Câmpina, nu m-a întrebat nimeni nimic.
Max-media: În arestul poliţiei acolo,da?
N.O.: În arestul Poliţiei, da.
Persoanele vizate de acuzațiile patronului firmei Coni ne pot transmite punctul lor de vedere pe adresa [email protected].
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































