16 septembrie nu a însemnat emoţii doar pentru elevii care astăzi au început şcoala. Aceasta zi a reprezentat nervi întinşi la maxim pentru toţi participanţii la trafic din Ploieşti.
Reveniţi cu forţe proaspete după weekend, ploieştenii şi prahovenii care au locurile de muncă în Ploieşti, au trecut prin clipe greu de imaginat în trafic. Astfel, într-un oraş care se vrea a fi european, ei au fost nevoiţi să petreacă zeci de minute ca să intre în oraş şi au fost forţaţi să blocheze fără voia lor sensul giratoriu de la Strejnic din cauza barierii de la Vest, care refuza să se ridice. Odată intraţi în oraş calvarul lor nu a încetat. Asta pentru că, la semafoarele din centru, s-au format cozi interminabile iar şoferii s-au văzut nevoiţi să aştepte iar. Vezi mai jos o galerie foto cu aglomerația din trafic.





Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























