Cabinetul primarului Ploieştiului, sfinţit de preoţi / Volosevici invocă Divinitatea

Printr-un comunicat de presă, Primăria Ploieşti a anunţat că biroul primarului Andrei Volosevici a fost sfinţit de trei preoţi. Cetăţenii ce să înţeleagă? Că doar Dumnezeu ne mai scapă de gropi şi gunoaie?

„Greu încercat” de problemele pe care le întâmpină de când a preluat conducerea Primăriei Ploieşti, Andrei Volosevici a apelat la Divinitate. Redăm mai jos comunicatul Primăriei Ploieşti primit pe adresa redacţiei:

„Birourile Primăriei Ploieşti au fost deschise astăzi pentru preoţi. Părintele Protopop Ştefan Muşat, însoţit de părintele secretar Sorin Sântion şi de preoţii parohi Constantin Bădulescu, de la Biserica Acoperământul Maicii Domnului şi Ion Mihăilescu, de la Biserica Sfinţii Trei Ierarhi. Preoţii au făcut o sfeştanie în Cabinetul Primarului Andrei Volosevici şi au binecuvântat toate birourile Primăriei Ploieşti. La plecare Părintele Protopop Ştefan Muşat i-a făcut cadou Primarului municipiului Ploieşti o icoană sfinţită şi i-a adresat invitaţia de a participa la Slujba de Înviere. Andrei Volosevici a fost încântat de vizita preoţilor şi i-a asigurat că vor găsi în permanenţă sprijin la Primărie pentru rezolvarea problemelor pe care le întâmpină în desfăşurarea activităţii lor ».

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău