O femeie din Buzău și un bărbat din București sunt cei care completează lista persoanelor infectate cu coronavirus.
Femeia are 73 de ani, iar bărbatul are 60 de ani. Ambii vor fi tratați la Institutul de Boli Infecțioase „Matei Balș“ din București.
Numărul total ajunge astfel la 17, dintre care 5 pacienți au fost declarați vindecați și externați din spital, potrivit digi24.ro
Momentan nu se cunosc mai multe informații despre traseul celor doi, însă, conform procedurii, va fi demarată o anchetă epidemiologică.
Și în Ploiești există o nouă suspiciune de coronavirus, un student fiind transportat la Spitalul de Boli Infecțioase în vederea investigațiilor. Detalii AICI
Foto cu caracter ilustrativ

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































