Incendiul care a cuprins, duminică după-amiază, un depozit ilegal de deșeuri de pe strada Mimiu din Ploiești nu a fost stins de pompieri nici până astăzi.
Astfel, miercuri dimineață, la fața locului încă mai sunt trei autospeciale de lucru cu apă și spumă ale ISU Prahova pentru că deșeurile ard mocnit.
Potrivit estimărilor pompierilor prahoveni, în depozitul de 8000 de mp de pe strada Mimiu din Ploiești au ars peste 5.000 de tone de deșeuri.
Observatorulph.ro a dezvăluit ieri Cine este proprietarul depozitului care arde de două zile la Ploiești și în ce încrengătură de firme îl regăsim.
Vom reveni asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































