Consiliul de Administrație al Universității Petrol-Gaze Ploiești a aprobat ca sesiunea de examene din această vară să fie on-line pentru anul universitar 2020 – 2021, ca măsură de prevenire a limitării răspândirii virusului SARS-CoV-2.
Prin Hotărârea Consiliului de Administrație, aprobată joi, 22 aprilie, Consiliul de Administrație a aprobat ca sesiunea de examene de vară pentru anul universitar 2020 – 2021 să se desfășoare on-line
„Consiliul de Administrație a analizat rezultatele chestionarului cu privire la stadiul procesului de vaccinare în rândul studenților și a hotărât organizarea on-line a sesiunii de examene de vară a anului universitar 2020-2021, întrucât s-a considerat necesară prevenția în rândul comunității academice privind eventuala infectare cu virusul SARS COV-2, se precizează în Hotărârea Consiliului de Administrație transmisă de Conf. univ. dr. Mirela Dulgheru, purtătorul de cuvânt al UPG Ploiești.
Decizia are la bază și consultarea facultăților cu privire la desfășurarea examenelor.
„De asemenea, Consiliul de Administrație a consultat facultățile în legătură cu modul de desfășurare a sesiunii de examene. În urma consultării Consiliilor facultăților, votul decisiv a fost în favoarea susținerii examenelor on-line, sesiunea de vară, an universitar 2020 – 2021”, se precizează în Hotărârea CA, semnată de președintele Consiliului de Administrație, rector, Prof. univ. habil. dr. ing. Florinel Dinu.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































