Vineri, 6 noiembrie 2020, la Sala „Europa” din incinta Consiliului Județean Prahova, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Prahova vor premia pe cei 29 de elevi prahoveni care au obținut media 10 la evaluarea națională, respectiv la examenul național de bacalaureat.
Premierea va fi făcută în baza Hotărârii Guvernului nr. 714/27.08.2020 – privind acordarea de stimulente financiare absolvenților care au obținut media 10 la evaluarea națională pentru absolvenții clasei a VIII-a și la examenul național de bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020 – și a OMEN 5503/ 02.09.2020 – privind acordarea de stimulente financiare absolvenților care au obținut media 10 la evaluarea națională pentru absolvenții clasei a VIII-a și la examenul național de bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020.
Fiecare elev premiat va primi un stimulent financiar al cărui cuantum este de 3000 lei pentru absolventul învățământului liceal care a obținut media 10 la examenul național de bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020, respectiv 1000 lei pentru absolventul învățământului gimnazial care a obținut media 10 la evaluarea națională pentru absolvenții clasei a VIII-a – 2020.
12 elevi au obținut media 10 la evaluarea națională:
- Alionte Alexandru Octavian, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești
- Anghel Rareș Gabriel, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Barbu Maria Teodora, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești
- Cursaru Ioana Rakel, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești
- Constantin Maria Antonia, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești
- Dămoc Analisa Maria, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Dorobanțu Ștefan, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești
- Duță Eva Maria, Școala Gimnazială Centrală municipiul Câmpina
- Paraschiv Maria-Cristina, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești
- Stanciu Mara Ioana, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești
- Stoica Oana Maria, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Vulpe Diana Gabriela, Liceul Teoretic, comuna Filipeștii de Pădure
17 elevi au obținut media 10 la examenul național de bacalaureat:
- Ardeleanu Teodora Ioana, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Bălănescu Bianca Ioana, Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” municipiul Ploiești
- Bunache Alexandra Georgiana, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești
- Caran Raluca Ionela, Colegiul National Militar “Dimitrie Cantemir” orașul Breaza
- Constantin Diana Elena, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina
- Drăgușoiu Miruna Ioana, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Merca Mara, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina
- Mihălăchiuță Radu Gabriel, Colegiul „Mihail Cantacuzino” orașul Sinaia
- Mitrache Mihnea Petruț Ilie, Liceul Teoretic “Aurel Vlaicu” orașul Breaza
- Panait Andrei, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Pință Teodora, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina
- Răducanu Alexandru, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești
- Sandu Andrada Ioana, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești
- Săvulescu Ștefan, Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” municipiul Ploiești
- Sîrbu Oana Adriana, Liceul Teoretic „Brâncoveanu Vodă” orașul Urlați
- Șandru Mihaela Ilinca, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina
- Tudor Timotei, Colegiul National Militar “Dimitrie Cantemir” orașul Breaza
Evenimentul se va desfășura cu respectarea tuturor condițiilor de siguranță și igienă sanitară, conform legislației în vigoare.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































