În timp ce peste 50 de unități de învățământ din Prahova au trecut în scenariul roșu (detalii AICI) și galben din cauza creșterii numărului de cazuri covid, o școală din județ trece de luni în scenariul verde.
- Publicitate -
Este vorba de Școala Gimnazială din comuna Telega (cu structuri), unde Comitetul pentru Situații de Urgență Prahova a dispus desfășurarea activităților didactice prin participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitatea de învăţământ, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protecţie (Scenariul 1).
Potrivit Prefecturii Prahova, în Telega mai sunt astăzi doar cinci cazuri active de covid.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































