Cine sunt elevii prahoveni care vor primi de la Guvern câte 1000 și 3000 de lei pentru mediile de 10 de la Evaluarea Națională și Bacalaureat

absolvire_2814d.jpg

absolvire_2814d.jpgGuvernul a aprobat în ședința de ieri recompensarea financiară a elevilor care au avut media 10 la Evaluarea Națională și Bacalaureat. În Prahova, 21 de elevi au reușit această performanță. Aceștia vor fi recompensați cu 1000 lei, în cazul Evaluării Naționale, și 3000 de lei în situația Bacalaureatului.

- Publicitate -

Este meritul lor, iar suma este binevenită pentru acești copii și tineri care au reușit să obțină o astfel de performanță. I-am făcut cunoscuți și în momentul afișării rezultatelor, dar îi readucem în prim-plan și acum.

Elevii prahoveni care au luat 10 la Evaluarea Națională 2019 și școlile de unde provin:

Coman Irina Larisa – COLEGIUL NAȚIONAL „NICOLAE GRIGORESCU” Câmpina
Ionescu Iris – COLEGIUL NAȚIONAL „NICOLAE GRIGORESCU” Câmpina
Mincu Tania Maria– COLEGIUL NAȚIONAL „NICOLAE GRIGORESCU” Câmpina
Neacșu Andreea Maria Ștefania – ȘCOALA GIMNAZIALĂ CENTRALĂ Câmpina

- Publicitate -

Ilie Lorena Ioana – COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL” Ploiești
Tabără Andrei Cristian – COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL” Ploiești
Vlăduță Aida Ștefania – COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL” Ploiești
Nedelcu Marina Elena – COLEGIUL NAȚIONAL „NICHITA STĂNESCU” Ploiești

Nicolae Elena Diana – COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE” Ploiești
Popescu Denisa Ioana – COLEGIUL NAȚIONAL „ION LUCA CARAGIALE” Ploiești
Păunescu Maria Cornelia – ȘCOALA GIMNAZIALĂ, Comuna Gornet
Vasile Victoria – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, Boldești-Scăeni

Absolvenții liceelor prahovene care au avut media 10 la Bacalaureat 2019, sesiunea iunie-iulie:

- Publicitate -

Constantin F.V. Miruna-Ioana – Colegiul Național Mihai Viteazul Ploiești
Drăghici M.S. Petre-Dan – Colegiul Național Mihai Viteazul Ploiești
Poinărița A.D. Andreea-Diana – Colegiul Național Mihai Viteazul Ploiești
Irimia I. Alexandra-Valentina – Colegiul Național Mihai Viteazul Ploiești

Citiți despre Careul de ași de la „Mihai Viteazul“ 

Leca G.A. Bogdan-Andrei – Colegiul Național Al. I. Cuza Ploiești
Aflați Povestea reușitei lui Bogdan Leca 

- Publicitate -

Sandu M Bianca Elena – Colegiul Național Militar Dimitrie Cantemir din Breaza
Citiți Povestea primei absovente cu media 10 de la „Cantemir“ 

Alexandra Ioana Buzățoiu – Colegiul Național „Nicolae Grigorescu“ Câmpina
Citește aici POVESTEA TINEREI DE LA „GRIG“ CU 10 LA BAC 

Antonia Adriana Gheorghe – Colegiul Național „Ion Luca Caragiale“ Ploiești
Amalia Ioana Gîrtan – Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza“ Ploiești

- Publicitate -

La nivel național, 459 de elevi au avut media 10 la cele două examene naționale și vor fi recompensați cu 1000 lei, respectiv 3000 lei.

Foto cu caracter ilustrativ

absolvire_be6de.jpg

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău