Palmares impresionant obținut de elevii și profesorii Colegiului de Artă „Carmen Sylva” la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală, organizată la București. Opt dintre cei 11 elevi prahoveni, din clasele III-VIII, calificați la faza națională s-au întors cu premii și mențiuni. Cele mai bune rezultate au fost obținute la vioară și percuție, unde doi elevi de clasa a VII-a s-au clasat pe locul al doilea.
Premianții de la „Arte“, din Ploiești, care și-au stăpânit emoțiile și instrumentele sunt:
Andreescu Ioana Cristiana, clasa a IV-a – pian (prof. Marilena Cochinescu) – premiul III;
Petre David, clasa a VI-a – pian (prof. Marilena Cochinescu) – premiul III;
Drăgoi Alessia Ioana, clasa a V-a – vioară (prof.Cristina Cristea ) – premiul III;
Stoica Florentina, clasa a VII-a – vioară (prof. Nicolae Comăniță) – premiul II;
Gheorghe Carlo Marian, clasa a VIII-a – vioară (prof. Adrian Ceapă) – mențiune;
Tricu David, clasa a IV-a – chitară (prof. Iulian Anghel) – mențiune;
Dumitrașcu Alexandru Gabriel, clasa a VII-a – percuție (prof. Teodora Nistoroiu) – premiul II;
Păun Matei Vladimir, clasa a VIII-a – clarinet (prof. Florian Nistoroiu) – premiul III.
Foto: Facebook
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























